تالاب هورالعظیم با یک اصلاحیه به منطقه حفاظت شده تبدیل شد

آگهی رسمی (اصلاحی) مصوبه شماره 336 شورایعالی حفاظت محیط زیست (منطقه حفاظت شده هورالعظیم واقع در استان خوزستان)              

شورایعالی حفاظت محیط زیست به استناد بند « الف» ماده 3 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست منطقه هورالعظیم واقع در استان خوزستان را با حدود اربعه زیر به عنوان منطقه حفاظت شده تصویب نمود:
شمالاً: از نقطه صفر مرزی تا پاسگاه مرزی چزابه به سمت شرق در امتداد جاده آسفالته بستان چزابه به انضمام یکهزار متر در شمال جاده تا تقاطع جاده شنی پل چزابه.
شرقاً: از تقاطع جاده آسفالته بستان چزابه با جاده شنی پل چزابه در امتداد جاده شنی خاکی به سمت جنوب تا رودخانه و پل فلزی چزابه و سپس در همان امتداد پس از عبور از سه‌راهی روستای ابوچلاچ تا روستای رمیم و از آنجا در همان امتداد بر روی جاده شهید باکری (دژ شهید باکری) به سمت جنوب تا پاسگاه مرزی ساهندی و سپس با عبور از پاسگاههای برکه و سپهری تا پل چزابه و پل مشمشیه و از آنجا تا پاسگاه مرزی طبر (شهید اسدپور) و در امتداد همان جاده آسفالته (شهید دژ باکری) تا پاسگاه شط علی (شهید هژبری) و پس از تقاطع جاده شهید همت تا پاسگاه برزگر از تقاطع جاده شهید همت و پاسگاه برزگر در امتداد جاده شهید باکری در جهت جنوب تا تقاطع جاده سید شهداء و سپس در همان جهت تا پاسگاه طلائیه جدید و از آنجا تا نقطه صفر مرزی می‌باشد.
جنوباً: از طلائیه قدیم تا نقطه صفر مرزی و در امتداد مرز بین‌المللی به سمت غرب تا نقطه صفر مرزی در منتهی‌الیه مرز بین‌المللی است.
غرباً: از منتهی‌الیه مرز بین‌المللی در غرب به سمت شمال در امتداد مرز تا نقطه صفر مرزی در مقابل پاسگاه چزابه می‌باشد.

/ 2 نظر / 61 بازدید
امین

سلام - میخواستم بدونم تفاوت هور و تالاب و مرداب و باتلاق و برلکه چیست؟ 2- تالاب شادگان و هورالعظیم چه تفاوتی با هم دارند؟

اهوازنیاز

با سلام از اینکه اینجا را پیدا کردم خیلی خوشحالم. امیدوارم تلاش شما در جهت خدمت رسانی به خوزستان نتیجه بخش باشد. در همین راستا و جهت حمایت از شما ، به شما پیشنهاد تبادل لینک می دهیم