حد بستر و حریم تالاب هورالعظیم توسط سازمان آب و برق خوزستان تعیین شد

حد بستر و حریم تالاب هورالعظیم که بالغ بر 137000 هکتار مساحت دارد، تعیین و از طریق روزنامه های ملی(ایران) مورخ 9/12/89 و استانی(نور خوزستان) در دو نوبت به ترتیب 12/12/89 و 15/12/89 اعلان گردید،تا مطابق آیین نامه مربوط به بستر و حریم به اعتراضات واصله رسیدگی گردد.کلیه افرادی که دارای اسناد مثبته در محدوده حد بستر و حریم تالاب مزبور می باشند از تاریخ اعلان به مدت یک ماه فرصت دارند به اداره امور آب منطقه جنوبغرب   واقع در سوسنگرد ، نرسیده به پمپ بنزین چمران جنب نمایندگی شرکت سایپا مراجعه و با تسلیم اسناد خود رسید کتبی دریافت دارند.

/ 4 نظر / 81 بازدید
نسترن خادمی

سلام. عکس هایی که از پرندگان زیبای تالاب گذاشته بودید عالی بود. در ضمن لینک وبلاگتون رو هم در محیط زیست خوزستان اضافه کردم.

رحیم سواري

وبلاگ بسیارخوب ومفیدی داری من ازاین بابت به شما تبریک میگم منم ازعلاقه مندان به محیط زیست هستم ودوست دارم مردم دراین زمینه معلومات وفرهنگ لازم برای تعامل با طبیعت را یاد بگیرندوبا اینکه دراین زمینه تخصص ندارم اما بارها برای تحقق این امر مهم تلاش کردم لذا شما دعوت میکنم به وبلاگم سربزنی ونظربدی ضمن میتونیم باهدفی مشترک با هم همکاری داشته باشیم

محمد سوزنچی

سلام وبلاگتون مرا به خاطراتم در سالهای 84 برد اون سال برای بررسی چند مساله به سوسنگرد آمده بودم و سری به تالاب زدم که داشتند خشکش میکردند حالا شما میگویید دارند آبگیری میکنند که اگر واقعیت داشته باشد خیلی عالی است. اگر میتوانید مطالب بیشتری در این مورد بگذارید.

ساعدی

سلام وبلاگ بسیار جالب و برا حفظ این ثروت طبیعی بالا زمینی که مانند گنجی عظیم است ضروریست لطفا نسبت به ساکنین تاریخی حاشیه ی هور ومعامله ی آنها با هور مطالعه و اطلاعاتی را چاب فرمایید همچنین از رفتن صدها هکتار از زمینهای زراعی این ساکنین زیر محدوده تعیین شده اطلاعی دهید و نتیجه ی اعتراضیه ی مردمی چه شد ؟ با تشکر